خانه / دوره آموزش ابتدایی / پایه دوم / دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی
دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی
دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی

دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی

علوم تجربی یکی از یازده حوزه ی یادگیری در برنامه ی درسی ملی است . براساس جهت گیری های این برنامه، علوم تجربی کوشش انسان برای درک واقعیت های خلقت و کشف فعل خداوند تعریف شده است. در همین راستا، شناخت و استفاده ی مسئولانه از طبیعت به مثابه بخشی از خلقت الهی با هدف تکریم، آبادانی و آموختن از آن برای ایفای نقش سازنده در ارتقای سطح زندگی فردی، خانوادگی، ملی و جهانی از ضرورتهای علوم تجربی قلمداد می شود. به همین دلیل می بایست همه جانبه نگری، رویکرد تلفیقی،تفکر، آگاهی، توانایی، ایجاد ارتباط بین آموزههای علمی و زندگی واقعی و به عبارتی کسب علم مفید، سودمند و هدفدار که بتواند انسانهایی مسئولیت پذیر، متفکر و خلق پرورش دهد، در سازماندهی محتوا و آموزش مورد توجه قرار گیرد .

درس علوم، درسی است که به آسانی میتواند بین چهار عرصه یعنی خود، خلق، خلقت و خالق متعال ارتباطی منسجم، منطقی و معنادار به وجود آورد. کلاس علوم، فضایی است شاد و پرجنب وجوش که مشاهده، تجربه، آزمایش، گفتوگو، تفکر، اظهارنظر و همکاری گروهی در آن جریان دارد. نباید آن را به محلی برای ساکت نشستن و شنیدن تبدیل کرد. کتاب علوم، منبعی است برای معرفی فعالیت های یادگیری و آنچه در عمل باید انجام شود. نباید آن را به منبعی برای تصویرخوانی تبدیل کرد.

مدیران و آموزگاران در اجراى طرح جدید آموزش علوم با همدلى، همکارى و پشتیبانى از یکدیگر مىتوانند فضایى سازنده و پیش برنده را در مدرسه به وجود آورند و زمینه ساز حل بسیارى از مشکلات موجود باشند.

منبع : نوشته فوق از کتاب علوم پایه دوم ابتدایی می باشد . 

دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی

دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

همچنین ببینید

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی

در این پست می توانید کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی را دانلود کنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.