پایه اولکتاب درسی

دانلود کتاب ریاضی پایه اول ابتدایی

در این کتاب تلاش شده است با روشهای آموزشی جدید، دانش آموزان به فکر کردن ترغیب شوند و در یادگیری نقش فعال ایفا کنند .  در عین حال مهارت هایی را بیاموزند که توانایی آنها را در حل مسئله تقویت میکند. در این کتاب نگاه ما به ریاضیات چند جنبه ی متفاوت دارد. از طرفی ریاضیات یک هنر است که باید از لحاظ زیبایی شناسی و حقیقت نمایی ارزشهای نهفته ی خود را آشکار سازد. از طرف دیگر، این درس ابزاری در خدمت بشر است که در تمام علوم بشری کاربرد و حضوری تعیین کننده دارد. همچنین ریاضیات مقدمه ای است برای آموزش مجردات که الهیات را به یاد ما میآورد و به معارف عالم بالا شباهت دارد. آموزش ریاضیات نه تنها اهرمی موثر برای رشد تفکر است ، بلکه وسیله ای برای تعالی انسان از طریق ساختارهای شناختی و معرفتی اوست که البته بدون تکیه بر معارف الهی و علوم توحیدی میسر نخواهد شد. 

درس ریاضیات باید برای دانش آموز شادی بخش و لذت آور باشد و به وسیله ی آن احساس خوبی از توانایی های خود و دیگران به دانش آموز دست دهد. به دانش آموزان نشان دهد با همه ی تفاوتها و اختلاف هایی که دارند، میتوانند در کنار هم باشند و برای همدیگر احترام قائل باشند. دانش آموزان هم مسئولیت بپذیرند و هم به دیگران، وقتی به کمک نیاز دارند، کمک و برای رسیدن به یک هدف مشترک همکاری کنند. با یکدیگر با صداقت رفتار نمایند و سادگی را پیشه ی خود سازند.

منبع : نوشته فوق از کتاب ریاضی پایه اول ابتدایی در قسمت سخنی با همکاران و دانش آموزان میباشد . 

دانلود کتاب ریاضی پایه اول ابتدایی

دانلود کتاب ریاضی پایه اول ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا