پایه اولدوره آموزش ابتداییکتاب درسی

دانلود کتاب علوم پایه اول ابتدایی

درس علوم، درسی است که به آسانی میتواند بین چهار عرصه ی یادگیری یعنی خود، خلقت، خلق و خالق متعال ارتباطی منسجم، منطقی و معنادار به وجود آورد. کلاس علوم، فضایی است شاد و پرجنب وجوش که مشاهده، تجربه، آزمایش، گفت و گو، تفکر، اظهارنظر و همکاری گروهی در آن جریان دارد. نباید آن را به محلی برای ساکت نشستن و شنیدن تبدیل کرد.
کتاب علوم، منبعی است برای معرفی فعالیت های یادگیری و آنچه در عمل باید انجام شود. نباید آن را به منبعی برای تصویرخوانی تبدیل کرد. معلم علوم، هم تصمیم گیرنده درباره ی فرآیند یادگیری و هم راهنمای یادگیری دانش آموزان است . هر درس علوم، درباره ی یک زمینه ی یادگیری شکل میگیرد و فرصتی را فراهم میکند که دانشآموزان (شایستگی یادگرفتن) را به دست آورند. این فرصتهای یادگیری را به پرسش و پاسخه ای حافظه مدار تبدیل نکنید. به هدفهای اصلی هر درس توجه کنید. کاری کنید که دانش آموزان در موقعیت یادگیری مناسب قرار بگیرند و به توانمندی ها و شایستگی هایی دست یابند .

دانلود کتاب علوم پایه اول ابتدایی

در تدریس علوم به جز کتاب درسی، تا حد امکان از مواد آموزشی دیگر مانند فیلم، نرم افزار آموزشی و کتاب کار بهره بگیرید. در هر درس فیلم های آماده شده برای یک مفهوم خاص در پایان درس مشخص شده است.اگرنمایش فیلمهای علوم در کلاس امکانپذیر نیست درفضای دیگری از مدرسه این امکان را به وجود آورید که بچه ها بتوانند فیلم های تهیه شده برای هر درس را ببینند و به عنوان یک منبع یادگیری درباره ی آن با هم گفتوگو کنند و از آن بیاموزند.در ارزشیابی علوم زمان خاصی وجود ندارد. تمامی لحظه های کلاس علوم، زمان مناسب مشاهده ی رفتار و عملکرد
دانش آموز و سوق دادن او به سمت یادگیری بهتر است. این پیام اصلی رویکرد (ارزشیابی در خدمت یادگیری) است. مدیران و آموزگاران در اجرای طرح جدید آموزش علوم با همدلی، همکاری و پشتیبانی از یکدیگر می توانند فضایی سازنده و پیشبرنده را در مدرسه به وجود آورند و زمینه ساز حل بسیاری از مشکالت موجود باشند.

منبع : نوشته فوق از کتاب علوم پایه اول ابتدایی در قسمت سخنی با همکاران ارجمند می باشد . 

دانلود کتاب علوم پایه اول ابتدایی

دانلود کتاب علوم پایه اول ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا