پایه هشتمدوره اول آموزش متوسطهکتاب درسی هشتم

دانلود کتاب فارسی پایه هشتم

دانلود کتاب فارسی پایه هشتم

رویکرد خاص برنامۀ فارسی آموزی، رویکرد مهارتی است ، یعنی بر آموزش و تقویت مهارتهای زبانی و فرازبانی، تأکید دارد و ادامۀ منطقی کتابهای فارسی دورۀ ابتدایی است. رویکرد آموزشی کتاب، رویکرد فعالیت بنیاد و مشارکتی است .

 در بخش مهارتهای خوانداری، ویژگیهای گفتاری و آوایی زبان فارسی همچون لحن، تکیه، آهنگ و ُخرده مهارتهای دیگر، به طور مناسب، مورد توجه قرار گیرد. دانش زبانی و ادبی، برگرفته از متن درس است و پیوستگی زیادی با ساختار زبانی درس دارد. آموزش این نکات به درک و فهم بهتر متن، کمک میکند؛ بنابراین (متن محوری) در این بخش، از اصول مورد تأکید است.

روانخوانی ها، شعرخوانیها و حکایات با هدف پرورش مهارتهای خوانداری، ایجاد نشاط و طراوت ذهنی، آشنایی با متون مختلف و مهمتر از همه، پرورش فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی، در ساختار این کتاب گنجانده شده اند. در پایان هر (روان خوانی) بخش (فرصتی برای اندیشیدن) با دو پرسش، تدوین شده ‌است. این پرسشها برای تقویت سواد خواندن، توانایی درک و فهم، پرورش روحیۀ نقد و تحلیل متون، تنظیم‌ گردیده است. ب ّ توجه شود.

فرصتها و فعالیت های نوشتاری به گونهای طراحی و سازماندهی شدهاند تا یادگیری و تثبیت آموخته ها و کاربرد صحیح آنها به درستی محقق شود. فعالیت های نوشتاری، تمرینی برای درست نویسی و تقویت سواد ادراکی محتوای کتاب فارسی است.

درس نگارش و انشا که در پرورش ذهن، خّلقیت و تقویت توان نویسندگی بسیارمؤثر است، از مهر سال ۱۳۹۳ ،در قالب کتابی جداگانه، طراحی شده است؛ به همین سبب،فعالیت های که در این کتاب ماهیت نگارشی داشتند، به آن کتاب راه یافتند.

 

برای دانلود کتاب فارسی پایه هشتم از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن