پایه اولدوره آموزش ابتداییکتاب درسی

دانلود کتاب نگارش فارسی پایه اول

دانلود کتاب نگارش فارسی پایه اول

در کتاب فارسی (مهارت خواندن) به روش کلی و دراین کتاب به روش تحلیلی و دربعضى ازبخش هاى هر دو کتاب به هر دو روىکرد توجه شده است.

دراىن کتاب به مهارت های نوشتاری زبان(دست ورزی،رونویسی، کلمه نویسی،جمله نویسی،بندنویسی) و مهارت هایی نظیر دقت ، شناخت، تشخیص و کاربرد توجه شده است وبه همبن دلىل، برنامه ی زبان آموزی شامل دو کتاب، فارسی (مهارت خواندن) و کتاب نگارش (مهارت نوشتن) است. بنابراین کتاب نگارش مهارت نوشتن جنبه ی آموزشی دارد و باید هماهنگ با کتاب فارسی )(مهارت خواندن)، تدریس شود.

تمرین رونوىسى براى خط تحریری در این کتاب پىش بىنى شده است، بنابراین به تهیه دفتر مشق یا دادن مشق اضافى به دانش آموزان، جز در موارد خاص و با تشخىص معلم ىازى نیست .

برای تقوىت خط دانش آموزان و تواناىى خوانا نویسی آنان، در اىن کتاب ها از دو نوع خط استفاده شده است؛یکی،خط خواندن و دیگرى خط نوشتن . ّاولی همان خط  است که بسىارى از کتاب هاى کودکان به آن خط چاپ مى شود و دومى، خطی است که متن درس ها به آن خط نوشته شده است. براى نوشتن خط تحریری نىازى به آموزش جداگانه نىست بلکه مبنا، تمرین نظرى و عملى دانش آموز و به عبارت بهتر، نسخه بردارى و تقلید از روى کتاب است.

نوشتن ىکى از درس هاى کتاب با عنوان (آزاد) به عهده ى معلم  و دانش آموز است تا براساس نىازها و ضرورت های فرهنگ محلی ذوق و مشارکت معلم و  و دانش آموز، نوشته شود.

برای ىادگىرى بهتر دانش آموزان، توصىیه مى شود خانواده ها و اولىاى محترم قبل از کار با دانش آموز، بامعلم گرامی تبادل نظر کنند.

دانلود کتاب نگارش فارسی پایه اول از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا