پایه دومدوره آموزش ابتداییکتاب درسی

دانلود کتاب ریاضی پایه دوم ابتدایی

کتاب ریاضی پایه ی دوم در راستای برنامه ی درسی ملی و در ادامه ی تغییر کتاب درسی پایه ی اول تألیف شده است. در این کتاب نیز تلاش شده است دانش آموزان با روشهای نوین آموزشی، به فکر کردن ترغیب شوند و در یادگیری نقش فعال ایفا کنند. در عین حال مهارت هایی را بیاموزند که توانایی آنها را در حل مسئله تقویت کند. نگاه کتاب به ریاضیات چند جنبه ی متفاوت دارد. از طرفی ریاضیات یک هنراست که باید ازلحاظ زیبایی شناسی و حقیقت نمایی ارزشهای نهفته ی خود را آشکار سازد.از طرف دیگر در تمام علوم بشری کاربرد و حضوری تعیین کننده دارد. آموزش ریاضیات نه تنها اهرمی مؤثر برای رشد تفکر است، بلکه وسیله ای برای تعالی انسان از طریق ساختارهای شناختی ومعرفتی اوست که البته بدون تکیه برمعارف الهی وعلوم توحیدی میسرنخواهد بود . درس ریاضیات باید برای دانش آموزان شادی بخش و لذت اور  باشد و به وسیله ی آن احساس خوبی از توانایی های خود و دیگران به ایشان دست دهد.به دانشآموزان نشان دهد با همه ی تفاوتها و اختالف هایی که دارند، میتواننددرکنارهم باشند وبرای همدیگر احترام قائل شوند. دانش آموزان هم مسئولیت بپذیرند و هم به دیگران، وقتی به کمک نیاز دارند، یاری رسانند و برای رسیدن به یک هدف مشترک همکاری کنند.

تفاوت های فردی دانش آموزان و پیشینه ی منحصر به فرد فکری و مهارتهای ذهنی ایشان اجازه نمیدهد پیشرفت تحصیلی یکسانی داشته باشند.ذهن دانش آموزان مانندگلهای رنگارنگ اند که از یک آب و خاک و خورشید بهره گرفته اند اما با یکدیگر در رنگ و بو تفاوت دارند و در برابر آموزشهای یکسان، مهارتهای مختلفی را کسب میکنند. این تنوع در زمینه های یادگیری دانش آموزان را میتوان در سبک های یادگیری و ساختار انسان شناختی آنها خلاصه کرد.

منبع : نوشته فوق از کتاب ریاضی پایه دوم ابتدایی می باشد . 

دانلود کتاب ریاضی پایه دوم ابتدایی

دانلود کتاب ریاضی پایه دوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن