پایه سومکتاب درسی

دانلود کتاب ریاضی پایه سوم ابتدایی

کتاب ریاضی پایه ی سوم ابتدایی در جهت برنامه ی درسی ملی و در ادامه ی تدوین کتابهای درسی ریاضی پایهی اول و دوم تألیف شده است . در این کتاب تلاش شده است دانشآموزان با روشهای نوین آموزشی، به فکر کردن ترغیب شوند و در یادگیری نقشی فعال ایفا کنند. در عین حال، مهارتهایی را بیاموزند که توانایی آنها را در حل مسئله تقویت کند. کتاب به ابعاد مختلف دانش ریاضیات توجه دارد. این دانش از طرفی، یک هنر است که باید از لحاظ زیباییشناسی و حقیقت نمایی ارزشهای نهفته ی خود را آشکار سازد و از طرف دیگر، در همه ی علوم بشری کاربرد و حضور تعیین کننده دارد. آموزش ریاضیات نه تنها اهرمی  مؤثر برای رشد  تفکر، بلکه وسیلهای برای تعالی انسان از طریق ساختارهای شناختی و معرفتی اوست و البته این تعالی بدون تکیه بر معارف الهی و علوم توحیدی میسر نخواهد بود. درس ریاضیات باید برای دانش آموزان شادی آور و لذت بخش باشد و به وسیله ی آن احساس خوبی از توانایی های خود و دیگران به ایشان دست دهد. همچنین باید به دانش آموزان نشان دهدکه با همه ی تفاوتها و اختلاف هایی که دارند، میتوانند در کنار هم باشند و برای یکدیگر احترام قائل شوند.دانش آموزان هم مسئولیت بپذیرندوهم به دیگران،وقتی به کمک نیاز دارند، یاری رسانند و برای رسیدن به یک هدف مشترک همکاری کنند.

کتاب حاضر هشت فصل دارد و هر فصل آن شامل چهار درس و یک بخش حل مسئله است که راهبردهای حل مسئله را آموزش میدهد.  توجه داشته باشید که دانش آموزان درپایه ی دوم ابتدایی با این راهبردها آشنا شده اند. در این کتاب سعی شده است از راهبرد حل مسئله در آموزش مفاهیم نیز استفاده شود.
در هر درس ( فعّالیت هایی) برای آموزش مفاهیم آن درس، (کار در کلاس) جهت تکمیل یادگیری و رفع اشکالات احتمالی در کلاس درس، و (تمرین)هایی جهت تثبیت ادگیری در منزل گنجانده شده است. در پایان هر فصل نیز در بخش (مرور فصل)، عالوه بر (تمرین) های تکمیلی و ترکیبی، بر مهارتهایی چون خواندن ونوشتن تأکیدمیشود.معماهای مطرح شده دراین قسمتها نیز خصوص منزل و برای تقویت فکری دانشآموزان علاقهمند است.

منبع : نوشته فوق از کتاب ریاضی پایه سوم ابتدایی می باشد . 

 

دانلود کتاب ریاضی پایه سوم ابتدایی 

دانلود کتاب ریاضی پایه سوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن