پایه دومدوره آموزش ابتداییکتاب درسی

دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی

علوم تجربی یکی از یازده حوزه ی یادگیری در برنامه ی درسی ملی است . براساس جهت گیری های این برنامه، علوم تجربی کوشش انسان برای درک واقعیت های خلقت و کشف فعل خداوند تعریف شده است. در همین راستا، شناخت و استفاده ی مسئولانه از طبیعت به مثابه بخشی از خلقت الهی با هدف تکریم، آبادانی و آموختن از آن برای ایفای نقش سازنده در ارتقای سطح زندگی فردی، خانوادگی، ملی و جهانی از ضرورتهای علوم تجربی قلمداد می شود. به همین دلیل می بایست همه جانبه نگری، رویکرد تلفیقی،تفکر، آگاهی، توانایی، ایجاد ارتباط بین آموزههای علمی و زندگی واقعی و به عبارتی کسب علم مفید، سودمند و هدفدار که بتواند انسانهایی مسئولیت پذیر، متفکر و خلق پرورش دهد، در سازماندهی محتوا و آموزش مورد توجه قرار گیرد .

درس علوم، درسی است که به آسانی میتواند بین چهار عرصه یعنی خود، خلق، خلقت و خالق متعال ارتباطی منسجم، منطقی و معنادار به وجود آورد. کلاس علوم، فضایی است شاد و پرجنب وجوش که مشاهده، تجربه، آزمایش، گفتوگو، تفکر، اظهارنظر و همکاری گروهی در آن جریان دارد. نباید آن را به محلی برای ساکت نشستن و شنیدن تبدیل کرد. کتاب علوم، منبعی است برای معرفی فعالیت های یادگیری و آنچه در عمل باید انجام شود. نباید آن را به منبعی برای تصویرخوانی تبدیل کرد.

مدیران و آموزگاران در اجراى طرح جدید آموزش علوم با همدلى، همکارى و پشتیبانى از یکدیگر مىتوانند فضایى سازنده و پیش برنده را در مدرسه به وجود آورند و زمینه ساز حل بسیارى از مشکلات موجود باشند.

منبع : نوشته فوق از کتاب علوم پایه دوم ابتدایی می باشد . 

دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی

دانلود کتاب علوم پایه دوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن