پایه دومکتاب درسی

دانلود کتاب فارسی پایه دوم ابتدایی

در برنامه ی آموزش زبان فارسی، به مهارت های چهارگانه ی زبانی و قدرت تفکر و اندیشیدن، به یک میزان توجه شده است. براین اساس، محتوای درس فارسی در قالب دو کتاب فارسی و کتاب نگارش تهیه و تدوین شده است؛ بنابراین تدریس و یاددهی هر دو کتاب دارای اهمیت است. 

در کتاب های فارسی از سه نوع خط استفاده شده است: اول خط نسخ یا خط خواندنی؛ دوم خط تحریری یا خط نوشتنی و سوم خط  نستعلیق یا خط هنری. خط خواندن خطی است که در کتاب ها و روزنامه ها استفاده میشود. دانش آموز دست کم میتواند این خط را در کتابهای معرفی شده در انتهای همین کتاب و بخشهای ( بخوان و بیندیش) ببیند. خط تحریری در متن درس آمده است تا دانش آموز هنگام رونویسی، آن را تمرین کند. برای یاددهی این خط، به آموزش جداگانهای نیاز نداریم ، زیرا هدف اصلی این است که دانش آموزان هنگام رونویسی آن را یاد بگیرند. خط نستعلیق یا هنری نیز خطی است که شعرهای کتاب با آن نوشته شده است تا دانش آموزان با زیبایی ها و ظرایف آن انس بگیرند . 

برای بهبود آموزش زبان فارسی در طول سال تحصیلی ، بهتراست در آغاز سال، جلساتی با اولیای دانش آموزان برگزار و نحوه ی کار با کتاب های فارسی به آنان توضیح داده شود. این کارموجب آگاهی بیشترخانواده ها از رویکردها، روشها و ساختار کتاب می شود و درنتیجه، تعامل بین مدرسه و خانواده را ارتقا میبخشد.

منبع : نوشته فوق از کتاب فارسی پایه دوم ابتدایی می باشد . 

 

دانلود کتاب نگارش فارسی پایه دوم ابتدایی

دانلود کتاب فارسی پایه دوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن