کتاب درسی

دانلود کتاب فارسی پایه سوم ابتدایی

کتاب فارسی یکی از دروس سوم ابتدایی می باشد که شما کاربران عزیز می توانید در این پست آن را دانلود کنید . رویکرد خاص برنامه ی زبان آموزی بر آموزش مهارتهای زبانی و فرا زبانی یا مهارت آموزی، استوار است. به همین روی، همزمان به دو پهنه ی مهارتهای خوانداری و مهارتهای نوشتاری و نیز مهارت ّ های فرازبانی (تفکر، نقد و تحلیل) پرداخته شده است.
کتاب فارسی از یک سو بر قلمرو دریافتی یا ادراکی زبان،تمرکز دارد و درست دیدن، درک خوانداری و درک شنیداری را آموزش میدهد و از سوی دیگر با قلمرو تولیدی زبان، پیوند مییابد و در فرایند یاددهی ــ یادگیری به ریزمهارتهای خوانداری مانند رعایت آهنگ، لحن کلام ، تکیه، مکث و درنگ در خوانش متن و سخن گفتن انتقادی میپردازد. تقویت مهارتهای زبانی، هدف اصلی آموزش فارسی است. در کتاب فارسی سوم ابتدایی به آموزش سطوح پیشرفتهی چهار مهارت اصلی زبان، پرداخته شده است.

کتاب فارسی سوم برای تقویت توانایی ادراکی زبان آموزان، نگاه ویژهای به درک متن دارد. در پایان هر درس، فعالیت (درست و نادرست) و (درک مطلب) به آموزش درک متن میپردازد. همچنین صامت خوانی متنهای(بخوان و بیندیش) و پاسخ به پرسشهای (درک و دریافت) در انتهای آنها، به ایجاد عادت صامت خوانی و تقویت تمرکز خوانداری کمک میکند. موضوع درک متن در یک فرایند گام به گام، آموزش داده میشود و سازماندهی عناصرکتاب، بر نظمی استوار است. سؤال های (درست و نادرست)، (درک مطلب) و (درک و دریافت) با توجه به سطوح درک متن  طراحی شدهاند. به سخن دیگر، در درسهای آغازین کتاب، سؤال ها بر درک اطالعات آشکار متن، متمرکز شده است و به تدریج، به فراخور پیشرفت سوادخواندن دانش آموزان به ترتیب، لایه های استنباط، تلفیق و تفسیر اطلاعات متن نیز مورد توجه قرار میگیرد.

منبع : نوشته فوق از کتاب فارسی پایه سوم ابتدایی می باشد . 

 

دانلود کتاب فارسی پایه سوم ابتدایی 

دانلود کتاب فارسی پایه سوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن