پایه دومکتاب درسی

دانلود کتاب قرآن پایه دوم ابتدایی

در این پست شما می توانید کتاب قرآن پایه دوم ابتدایی را دانلود کنید . در ادامه چند نکته که در کتاب برای راهنمای آموزگاران جهت تدریس بهتر  ذکر شده بود را در زیر همین مطلب قرار میدهیم شاید این نکته ها برای شما جالب و مفید باشد .

نحوه اشاره ی صحیح به بخشهای کلمات
اشاره ی صحیح و فنی به حروف و حرکات، از مهمترین گام های اولیه در آموزش روخوانی قرآن است. نقش و اهمیت این امر در صحیح خواندن قرآن، همچون یادگیری چهار عمل اصلی در درس ریاضی است. اگر این آموزش، صحیح و کامل انجام شود، مهمترین سنگ بنای مهارت خواندن قرآن گذاشته شده است .
چگونگی اشارهی صحیح به بخشهای کلمات در ابتدای مجموعه ی لوحه های آموزشی با شرح و تفصیل کامل آمده است. با مراجعه به این توضیحات، آنها را با دقت و حوصله ی کامل بخوانید و سپس این کار را بارها تکرار و تمرین کنید تا برای انجام آن در کلاس ، مهارت و تسلط کامل داشته باشید.

در آموزش روخوانی، توجه به نکات زیر ضروری است:

  1. از خواندن کلمات و عبارات قرآنی بپرهیزید؛ بلکه هدایت کنید تا خود دانش آموزان آنها را روخوانی کنند.
  2. مناسب ترین شیوه برای خواندن کلمات، آن است که دانش آموز با دیدن هر بخش از کلمه، همان بخش را بلند بخواند؛ یعنی لازم نیست که دانش آموز ابتدا در ذهن خود، همه ی بخشهای یک کلمه را مرور کند سپس تمام آن را یکجا بلند بخواند. این امر، موجب میشود دانشرآموز کلمات را بدون اضطراب و آرام و شمرده بخواند. سرعت خواندن بخشها با توجه به توانایی فردی دانشرآموزان و انجام تمرین کافی، به تدریج افزایش مییابد تا به روانخوانی میرسد.
  3. لازم نیست دانش آموزان لوحه درس را در یک جلسه آنقدر تکرار کنند تا همه ی آنها بتوانند کلمات را به صورت روان بخوانند؛ بلکه تمرین و تکرار هر لوحه در یک جلسه به آمادگی دانش آموزان و شوق و رغبت آنها بستگی دارد. فرصت های بعدی، موجب افزایش مهارت آنها خواهد شد.
  4. دانش آموزان را تشویق کنید که هر روز در خانه، درس قرآن را از روی کتاب برای والدین خود بخوانند.

منبع : نوشته فوق از کتاب قرآن پایه دوم ابتدایی می باشد . 

 

دانلود کتاب قرآن پایه دوم ابتدایی

دانلود کتاب قرآن پایه دوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا