اخباردبیران

صدور بخشنامه کسر تا ۵ درصد از حقوق و مزایای فرهنگیان عضو موسسه

 پس از مدت‌ها پیگیری و تلاش مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان و مقامات وزارت آموزش و پرورش، بخشنامه افزایش حق عضویت ماهانه برای کلیه ادارات آموزش و پرورش در استان‌ها ارسال شد تا پس از گذشت دو دهه، فرهنگیان بتوانند به صورت کاملا  اختیاری از سهم دولت تا سقف ۵درصد برخوردار شوند.

 متن کامل بخشنامه شماره ١٧٧١١٠/٧٠٠ مورخ ١٣٩۶/٩/٢۵ ارسال شده از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل استان ها به شرح زیر است:

به موجب ماده (٨۵) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ١٣٩۵ بدین شرح مقرر گردیده است:

«کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته‌اند یا خواهند پذیرفت باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا پنج درصد (۵٪) به حساب صندوق واریز کنند ودولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضاء به صندوق ذخیره فرهنگیان به طور کامل از ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور پرداخت نماید.»

بر این اساس، حقوق و مزایا موضوع ماده فوق شامل: حقوق ثابت (حق‌شغل، حق شاغل؛ فوق العاده مدیریت) و فوق‌العاده‌های مستمر (فوق‌العاده ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده شغل) و فوق‌العاده بند ١٠ ماده ۶٨ (فوق‌العاده ویژه) قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد. لذا به منظور اجرایی شدن ماده قانونی مذکور، فرم تعیین میزان حق عضویت صندوق‌ذخیره فرهنگیان بر اساس قانون برنامه ششم به پیوست ارسال می‌گردد. مقتضی است دستور فرمایند فرم مذکور در اختیار کلیه اعضاء صندوق و افرادی که مایلند به عضویت صندوق در آیند قرار گیرد تا از طریق تکمیل بندهای «الف و ب» فرم مذکور میزان حق عضویت و افزایش سالانه مورد نظر خود را مشخص نمایند تا بر اساس آن حق عضویت کسر و به صندوق ذخیره فرهنگیان واریز شود.

مقتضی است فرم درخواست حق عضویت در سه نسخه تهیه، یک نسخه آن پس از اعمال اقدام لازم از سوی واحدهای کارگزینی و رفاه در پرونده پرسنلی بایگانی، یک نسخه جهت نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان و یک نسخه آن به واحد امور مالی ارسال شود.

لازم به توضیح است اعضایی که مایل به افزایش سهم پرداختی خود نمی‌باشند، سهم واریزی آنان به صندوق ذخیره فرهنگیان بر اساس وضعیت فعلی ادامه می‌یابد.»

 از این رو احیای قاطع سهم دولت در برنامه ششم توسعه (حداقل تا سال ١۴٠٠) این فرصت را به فرهنگیان عضو می‌دهد که معادل ۵ درصد از حقوق و مزایای واریزی خود را نیز از دولت دریافت کنند که به معنی سودآوری ١٠٠ درصدی سرمایه‌گذاری فرهنگیان و همچنین بهره‌مندی آنها از سودآوری و خدمات حین خدمت مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

 فرهنگیان محترم برای دریافت و تکمیل فرم کسر تا ۵‌ درصد از حقوق و مزایای خود می‌توانند به حسابداری منطقه و یا ادا ره رفاه و تعاون آموزش و پرورش محل خدمت مراجعه فرمایند.

همچنین نمایندگان موسسه در استان‌های سراسر کشور پاسخگوی فرهنگیان محترم هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا