پایه دومکتاب درسی

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی

در این پست می توانید کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی را دانلود کنید . همچنین در ادامه نکاتی از این کتاب که در یادگیری بهتر آن کمک شایانی به شما خواهد کرد نوشته شده است .

عنوان درس: عنوان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، گویای چکیده و محتوای اصلی درس است و با ایجاد حس کنجکاوی در دانش آموزان، در جهت انگیزش آنها به موضوع درس به کار می آید.

متن درس: شامل بخش عمدهای از مفاهیم و اهداف اصلی درس میباشد.

بدانیم: این بخش در راستای تقویت و تکمیل مفاهیم اصلی درس، در برخی دروس قرار داده شده است. لازم به ذکر است که محتوای این بخش جزء درس بوده و در فرایند آموزش نقش قابل توجه ی ایفا می‌کند.

علاوه بر سه بخش فوق که ارائه کننده ی مفاهیم درس هستند، فعالیتهای متنوعی متناسب با هر درس طراحی شده است، که با مشارکت دانش آموزان انجام میشود:

فکر میکنم: این بخش جمع بندی و خلاصه ی درس به ویژه در حیطه ی شناختی از زبان دانش آموز است که لازم است دانش آموزان مشارکت لازم و مؤثری در آن داشته باشند. ضرورتی بر انجام کتبی این بخش نیست و  انجام شفاهی آن از سوی دانش آموز کفایت میکند.

دوست دارم: این بخش به دنبال تقویت اهداف حیطه ی عاطفی بوده و دانش آموزان را به انجام فعالیتی عملی تشویق می‌کند. در حقیقت دانش آموزان در این بخش به آنچه در پیش فکر کرده اند و فهمیده اند، ابراز علاقه می‌کنند. در این مرحله نیز لزومی بر انجام کتبی فعالیت نیست و میتواند به صورت شفاهی صورت گیرد.

گفتوگو کنیم: در این بخش دانش آموزان با هدایت و نظارت آموزگاران به سوالات مطرح شده پاسخ میدهند و با جمع بندی آموزگار، مفاهیم درس تثبیت میشوند.

امین و مینا: بخشی که یک خواهر و برادر محتوای درس را به زبانی دیگر بیان میکنند و دانش آموزان با پاسخهای متفاوت خود در کلاس ، مطالب آنها را تکمیل میکنند. این کار در جهت بسط و گسترش مفاهیم درس است.

بگرد و پیدا کن: در این بخش با انجام یک فعالیت عینی و ملموس، دقّت دانش آموزان تقویت میشود.

ببین و بگو: این بخش نقش تمرینی در جهت تثبیت مفاهیم درس بوده و موجب تعمیق یادگیری میشود.

با هم بخوانیم: شامل شعری در موضوع درس است که توسط دانش آموزان همخوانی می شود. تعدادی از اشعار هم در راهنمای معلّم آمده است.

بازی و نمایش: محتوای برخی دروس به صورت نمایش در کلاس اجرا میشود. جهت جذابیت بیشتر فعالیت، آموزگاران میتوانند امکانات لازم برای نمایش را در کلاس تدارک نمایند. این بخش با قرار دادن دانشآموزان در موقعیتی فرضی، اهداف درس را تثبیت مینماید.

یک کار خوب: انجام این فعالیت نیز وسیله ای برای تثبیت اهداف درس است.

تمرین کنیم: این بخش در درسهای احکام قرار داده شده است و لازم است برای تک تک دانش آموزان در مدرسه انجام شود. میتوان از اولیای دانش آموزان خواست تا محتوای درس را در خانه نیز با فرزندان خود تمرین کنند. انتظار میرود همه ی دانش آموزان در بخشهای گوناگون درس مشارکت داشته باشند و اگر دانش آموزی در بخشی نتوانست فعالیت و مشارکت مؤثری داشته باشد، در بخش دیگر به او توجه شود.

همراه با خانواده: این قسمت با هدف بسط یادگیری و تقویت نگرش دانش آموز به مفاهیم دینی در میان اعضای خانواده، برای بروز رفتار دینی وی قرار داده شده است. انتظار میرود والدین گرامی، همراهی لازم را جهت انجام این بخش از فعالیتها با دانش آموز مبذول نمایند.

منبع : نوشته فوق از کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی می باشد . 

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی (تعلیم و تربیت اسلامی)

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی (ویژه اقلیت های دینی)

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی (تعلیم و تربیت اسلامی ویژه اهل سنت)

دانلود کتاب هدیه های آسمان پایه دوم ابتدایی از سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا به صفحه دانلود از سایت مربوطه هدایت شوید . (www.chap.sch.ir)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا