تحقیقات دانش آموزی

تحقیق ابزار ارتباطی شخصی از گذشته تا امروز

تحقیق ابزار ارتباطی شخصی از گذشته تا امروز

 در گذشته :

ابزار دود و آتش و مشعلهادود و آتش از وسایل اولیه ارتباطات محسوب می شود. از آتش در شب و از دود آتش در روز برای ارسال پیام استفاده می شد. نمونه معروف آن، سرخپوستان هستند که با استفاده از قطع و وصل دود آتش، پیام های مختلف می فرستادند. انسان ها مشعلها را حرکت می‌دادند و نوع حرکت مشعلها معرف حروف خاصی بود.

ارتباط به وسیله صدا : فریادزدن و بوق یکی دیگر از راه های ایجاد ارتباط در روزگار قدیم بوده است که در جنگل ها کاربرد بیشتری داشت.

استفاده از پرنده ها : کبوترهای قاصد یا نامه بر از دیگر وسایل ارتباطی دنیای قدیم بود. این پرنده معمولاً از کبوترهای معمولی بزرگتر است. نوک این پرنده ها قوی تر و بال آنها بزرگتر از بقیه کبوترها است. کبوترهای قاصد توانایی زیادی در یافتن مقصد دارند. از حس قوی آنها در جنگ اول جهانی برای ارسال پیام های جنگی استفاده زیادی می شد. اختراع خط از دیگر تلاش های انسان برای ایجاد ارتباط بود. ظاهراً سومری ها عجله زیادی برای برقراری ارتباط با سایرین داشتند. مصریان نیز خط هیروگلیف را اختراع کردند.

استفاده از اسب : ایرانیان باستان با استفاده از اسب و سوار تازه نفس (چاپار) نامه های دولتی را با سرعت به نقاط مختلف می رساندند. انگلیسی ها که معمولاً در کپی برداری استاد هستند، از این روش اطلاع رسانی استفاده کردند و سیستم پست خود را بنیان نهادند. بعد از آنها آمریکایی ها از روش چاپار ایرانی کپی برداری کردند و با استفاده از اسب نژاد پونی، سیستم پستی به نام پونی اکسپرس در سال ۱۸۶۰ میلادی ایجاد کردند.

ارتباط به وسیله تلگراف : در سال ۱۷۷۴ شخصی ایتالیایی دستگاه تلگرافی را اختراع کرد که به تعداد حروف الفبا سیم داشت و با جریان برق ضعیفی که به آن متصل شده بود، اخبار به محلهای نزدیک فرستاده می‌شد. اما این روش فقط مخصوص مسافتهای کوتاه بود. این مشکل نیز با ارائه الکترومغناطیس حل شد.

در دوران زندگی امروزی :

ارتباط به وسیله نامه : از دیگر روش های قدیمی که از گذشته تا به حال همچنان باقی مانده، استفاده از نامه است. نامه توسط اداره پست ارسال و دریافت می شود. کار اصلی شما این است که مشخصات درست گیرنده و فرستنده، سایر مشخصات ضروری و چسباندن تمبر را بدرستی انجام بدهید تا از ارسال نامه خود مطمئن شوید

 تلفن های معمولی :  تلفن هم که ناگفته پیداست مهمترین وسیله ارتباط از زمان اختراعش تا به حال بوده است. کلمات گفته شده در این وسیله تبدیل به پالس الکتریکی می شود و این پالس ها در طول سیم حرکت می کنند تا به تلفن دیگر که مورد نظر است، برسند و در آن دستگاه موج رسیده دوباره تبدیل به صدا می شود.

تلفن همراه : تلفن همراه که به بازار آمد که مقبول همگان واقع شد و به علت سادگی کاربری، خیلی زود توانست جای خود را در میان سایر تلفن ها باز کند. تلفن همراه در زمان حرکت از منطقه ای به منطقه دیگر همچنان امواج را دریافت و ارسال می کند.

رایانه : رایانه هم همان طور که می دانید، در زندگی امروز ما نقش مهمی دارد که با راه اندازی شبکه جهانی اینترنت و البته سیستم چت توانسته است فاصله ها را کوتاه و به تبادل فرهنگ ها کمک بیشتری کند.

دانلود فایل مقاله در قالب ورد word

تحقیق ابزار ارتباطی شخصی از گذشته تا امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا